Yeni Makaleler
Anasayfa / KOSGEB Destekleri / KOSGEB başvuru formu oluşturma
KOSGEB başvuru formu oluşturma
KOSGEB başvuru formu oluşturma

KOSGEB başvuru formu oluşturma

KOSGEB başvuru formu oluşturma

Yeni bir iş yerini devlet destekleri ile açacak olanların KOSGEB üzerinden yol alabilmesi için başvuru formu oluşturması gerekmektedir. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi almış tüm kadın erkek girişimcilerin KOSGEB e ilk kayıt işlemi ile birlikte oluşturmaları gerektiği başvuru formu resimli olarak sitemizde anlatılmaktadır. Size gösterdiğimiz adımları izleyerek rahatlık ile başvuru formunuzu oluşturabilirsiniz.

KOSGEB başvuru formu nedir ?

KOSGEB tarafından bir çok program kobi ve yeni girişimciler için oluşturulmuştur. Bu programlara başvuru şartlarının neler olduğunu daha önceki makalelerde defalarca anlatmıştık. Şartları sağlamanız durumda her program için bir başvuru formu mevcuttur. Şimdiki yazımız da bu başvuru formlarına nasıl erişebileceğimizi. Doğru bir şekilde nasıl doldura bileceğinizi izah edeceğim. Bunları izah ederken de size çeşitli bağlantı linklerinden ve görsellerden destek alacağım. Böylece çok daha rahat bir şekilde işlemlerinizi sağlaya bileceksiniz. Burada başvuru formu doldurma işlemleri ikiye ayrılmaktadır. Bunlardan biri KOSGEB e ilk kayıt yapacak olan kursları yeni bitirmiş girişimcilerin yapacağı başvurular. Diğerleri ise esnaflarımızın ve yine eğitimleri bitirmiş KOSGEB e ilk kayıt sağlamış ” Girişimcilik Destek Programı ” için başvuru yapacakların başvuruları dır. En çok bu iki kavramda vatandaşlar tereddüt yaşamaktadır. Umarım bu iki ayrıntıyı sizlere iyi bir şekilde izah etmişimdir. Şimdi gelelim bu iki başvurularının nasıl yapılacaklarına…

KOSGEB e ilk kayıt başvuru formu oluşturma

Bu işlemi daha önce bahsettiğimiz gibi. Eğitimleri bitirmiş kursiyerlerin KOSGEB den işyeri açma kredisi alabilmesi için işletmelerini kurmadan önce yapmaları gereken adımdır.

  • 2017 yılına özel 2015 yılından itibaren önce işletmesini kurmuş olanlarda eğitimlerini sonra alarak bu işlemleri yapabilirler.!Şayet bahsettiğimiz durumda iseniz, adımlar çok basittir. İlk olarak yapmanız gereken BURAYI tıklamanız dır. Karşınıza çıkan ekranda iki tane başvuru linki göreceksiniz. Siz aşağıda yer alan bölümde kine başvurmanız gerekmekte siniz. Ama önce bunu yapmadan önce yine aşağıda yer alan iki tane kutucuğu işaretlemeniz gerekiyor. Bu kutucuklarda kısa metin olarak bilgilerinizin doğru olduğunuz teyit ettiğiniz ve aynı sayfada yer alan uyarıyı okuyup anladığınızı gösteren yazılar yer almaktadır. Ekran görüntünüz aynı yan taraftaki görsel deki gibi olmalıdır. Daha sonra ” Başvur ” butonuna basarak diğer bölüme geçebilirsiniz. Karışınıza ekranın ortasında ufak bir pencere açılacak. Açılan bu pencerede artık ilgili alanları kendinize ait bilgiler ile doldurup ilerleyerek başvuru formu doldurma işlemini tamamlamış olursunuz.

Kobi başvuru formu oluşturma

Şimdi yukarıdaki işlemi tamamlamış olan yeni girişimciler ve e-kobi kayıt olma işlemini sağlamışlardan program başvuru hol haritasından bahsedeceğim. Bunun içinde ilk olarak BURAYI tıklayarak daha önce oluşturmuş olduğunuz kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapmalısınız. Buna e-kobi girişi denilmektedir. E-kobi giriş işlemi sonrasında yine yan taraf da tüm KOSGEB destek programlarını görüyor olacaksınız. Burada her destek programına özel olarak formatlanmış olan başvuru formları ve yol almanız gereken adımlar sırası ile mevcuttur. Yan tarafa KOSGEB destek programlarında biri olan ” İş Birliği Güç Birliği Program ” için tıkladığınızda açılan pencerede ki başvuru adımları yer almaktadır. BURADA da yine başka bir programa ait başvuru formunun çıktısı gözükmektedir. Giriş yapmadan da KOSGEB başvuru formunun nasıl olduğunu merak edenler için ekledim. 🙂

Evet arkadaşlar, sizlere tüm başvuru formları için nasıl erişim sağlayabilirsiniz. Az da olsa nasıl doldurmanız gerektiğinden bahsettik. Umarım sizlere faydalı bir bilgi paylaşımında bulunmuşuzdur. Sormak istedikleriniz için lütfen yorumlar bölümünü kullanınız..

Girişimcilerin buluştuğu tek sosyal ağımız facebook sayfamız için lütfen tıklayınız…

 Hakkında adminmurat

BU HABER KAÇMAZ!

Tarım Bakanlığı 81 ile 250 Örnek Köy Projesi Başlatıyor.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı koltuğuna oturan Ahmet Eşref FAKIBABA her ile 3 adet kurulması …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir