Yeni Makaleler
Anasayfa / KOSGEB Destekleri / KOSGEB kullanıcı adı ve şifremi unuttum
KOSGEB kullanıcı adı ve şifremi unuttum
KOSGEB kullanıcı adı ve şifremi unuttum

KOSGEB kullanıcı adı ve şifremi unuttum

KOSGEB kullanıcı adı ve şifremi unuttum

İster yeni girişimci olun ister ise esnaf yada kobi KBS yazılımına giriş yapabilmeniz için mutlak sürte ile daha önce oluşturmuş olduğunuz kullanıcı adı ve şifrenize ihtiyaç duyacaksınız. Genelde KOSGEB desteklerine başvuru yapacak olan esnaflarımız uzun bir süre sisteme giriş sağlamadıkları için kullanıcı adı ve şifrelerini unuturlar. Bizde kullanıcı adı ve şifremi unuttum ne yapabilirim? tarzında çok destek istemi ile karşılaştığımız için bu yazımız ile görselli bir şekilde yardımcı olmak istedik.

KOSGEB kullanıcı adı ve şifre ile giriş

Birim tarafından oluşturulan bir çok destek başvurusunun yanı sıra yine birim tarafından istenilen kobi beyannamesi doldurma işlemlerine kadar siz KOSGEB kullanıcı adı ve şifre gerekmektedir. Kullanıcı adı ve şifre işlemlerinin daha önce hem kobi hemde yeni girişimciler tarafından nasıl oluşturulması gerektiğini ayrı ayrı makaleler ile görselli bir şekilde sizlere anlatmıştık. KBS isimli veri tabanı üzerinden oluşturulan bu işlemler ömür boyu kayıt edilecek bir şekilde oluşturulmaktadır. Dolayısı ile sistemde yer alan bilgilere kullanıcı adı ve şifresini bilen den başkası müdahale edemez. Sistem ilk olarak kullanıcı adı ve şifreyi kendisi belirler, arzu edenler ise daha sonra bunu değiştirebilirler. Önceleri E-kobi isimli bağlantıdan erişim sağlayabileceğiniz giriş sayfasının isminde zaman ile değişmiş ve şuan resmi sitede KOBİ/Girişimci Giriş olarak değişmiştir. Kullanıcı adı ve şifrenizi biliyorsanız bu bağlantı üzerinden rahatlık ile desteklerin başvuru sayfasına giriş sağlayabilirsiniz. Ya peki daha önce oluşturmuş olduğunuz kullanıcı adı ve şifrenizi unuttu iseniz ne yapacaksınız.?Kullanıcı adı ve şifremi unuttum.!

KOSGEB kullanıcı adımı ve şifremi unuttum
KOSGEB kullanıcı adımı ve şifremi unuttum

KOSGEB kullanıcı adı ve şifrenizi mi unuttunuz? korkmayın! şayet elektronik posta adresinizi biliyorsanız şayet kullanıcı adı ve şifrenize erişmek sadece 5 dakika. Birim sıklık ile bu tür şikayetler ile karşılaştığı için kullanıcı adı ve şifresini unutan vatandaşlara anında cevap verebilmek için elektronik posta üzerinden destek sağlamaktadır. Bu başvuru işlemini yapmak ücretsiz ve aracısız olarak sağlanmaktadır. Gelin şimdi lafız çok fazla uzatmadan kullanıcı adı ve şifrenize tekrardan nasıl kavuşacağınızın yolunu araştıralım. Bunu sağlayabilmeniz için ilk olarak http://destek.kosgeb.gov.tr/ adresine giriş yapmanız gerekmektedir. Bağlantıyı tıkladığınız zaman ekranın sol en altında ” Kullanıcı Adı / Şifre Unuttum ” isimli bir kilit simgeli bir bağlantı göreceksiniz. Lütfen şimdi orayı tıklayınız. Şimdi ise http://destek.kosgeb.gov.tr/RePassword.aspx isimli bir yeni bağlantıya geçmiş olacaksınız. Bu alanda ise yine ufak bir kutucuk açılacak ve sistem size iki seçenek ile yardımcı olmak isteyecektir. Bunlardan biri sistemde yer alan T.C. kimlik numaranız bir diğeri de yine sistemde daha önce girmiş olduğunuz vergi numaranız dır. Bu iki numaradan istediğinizi birini ilgili alana girebilirsiniz. Sonra ise sistemin size unutmuş olduğunuz giriş kullanıcı adı ve şifrenizi iletebilmesi için yine mutlak suret ile daha önce sisteme kayıt ettirmiş olduğunuz elektronik posta ( e-mail ) adresinizi girmeniz gerekecektir. Sistemde yer almayan herhangi bir posta adresi girer iseniz kesinlik ile işleminiz yapılmayacaktır. Burada doğru posta adresini girip ” Gönder ” butonuna basmanız ile birlikte işleminiz tamamlanmış olacak ve kullanıcı adı ve şifreniz sistemde yer alan posta adresinize gönderilecektir. Tüm işlemlerin hepsi bu kadar 🙂 umarım yardımcı olmuşuzdur size..

 Hakkında adminmurat

BU HABER KAÇMAZ!

Tarım Bakanlığı 81 ile 250 Örnek Köy Projesi Başlatıyor.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı koltuğuna oturan Ahmet Eşref FAKIBABA her ile 3 adet kurulması …

Bir yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir