Yeni Makaleler
Anasayfa / Haberler / Hayvanını ESK’da Kestirene Hayvan Başı 250 TL Destek
Hayvan Başı 250 TL Destek

Hayvanını ESK’da Kestirene Hayvan Başı 250 TL Destek

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren büyükbaş hayvanını Et ve Süt Kurumunda kestiren yetiştiricilere 250 TL destekleme verileceğini açıkladı. Et fiyatlarının istikrara kavuşması için hamle üstüne hamle yapan bakanlık, bu defa da üreticiyi desteklemek amacı ile yetiştiricilere kesim ücreti ödemeye başlayacak.

Marketlere ESK üzerinden ucuzlatılmış et satışı gerçekleştirerek fiyatların düşmesini sağlayan Et ve Süt Kurumu yılbaşından itibaren hayvanlarını kurumunda kesin üreticilere hayvan başı 250 TL destek verecek. Bakan Fakıbaba yaptığı açıklamada bunun yaklaşık olarak kiloda 1 TL fazladan vermek anlamına geliyor dedi.

Fakıbaba önümüzdeki dönemde yerli yetiştiriciler için yeni desteklerinde verilerek üreticilerin teşvik edilmeye devam edileceğini açıkladı.Küçük Aile İşletmeleri için 5 Gebe Düve Hibe Edilecek

Bakanlık koltuğuna oturduktan sonra et fiyatlarının düşmesi ve istikrar kazanması için yoğun çaba harcayan Ahmet Eşref Fakıbaba 2018 yılında etlik besi hayvanlarının yerli imkanlarla karşılanabilmesi için küçük aile işletmesi olarak kabul edilecek ailelere 5 baş gebe kombine ırk (simental) düve dağıtımı yapmayı planlamaktadır.

Seçilecek ailelere kredi desteği, yem desteği, veteriner desteği verilirken hayvan kesimi de ESK tarafından yapılacaktır. 3 yıl desteklenecek ailelerin 15 başlık bir çiftliğe ulaşması hedeflenmektedir.

Her aileye 5 düve veya 30 koyun projesi ile ilgili haberimiz için tıklayınız.Hakkında adminmurat

BU HABER KAÇMAZ!

Küçükbaş Hayvancılık Desteklerle Büyüyor

Ülkemizde son yıllarda yaşanan kırmızı et sorunu çare olarak küçükbaş hayvancılık yaygınlaşmaya ve arttırılmaya çalışılıyor. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir